Archive for Σεπτέμβριος, 2018

5η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Σάββατο, 29 Σεπτεμβρίου, 2018

Την Παρασκευή 28 Σεπτεμβρίου 2018 το 3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Μουδανιών πραγματοποίησε αθλητικές δραστηριότητες με αφορμή την 5η Πανελλήνια ημέρα σχολικού αθλητισμού στο δημοτικό γήπεδο Νέων Μουδανιών σε συνεργασία με τον Αθλητικό Σύλλογο «Κένταυρος».  Με το σύνθημα «ΑΣ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ», οι μαθητές  γνώρισαν αθλήματα στίβου (άλματα, ρίψεις, δρόμου, εμπόδια). Στόχος των παραπάνω δραστηριοτήτων ήταν μέσω του συνδυασμού ψυχαγωγίας και άσκησης, τα παιδιά να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση και να υιοθετήσουν έναν υγιέστερο τρόπο ζωής.

??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ??????????????????????????????? ???????????????????????????????

Αγιασμός στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Μουδανιών

Τρίτη, 11 Σεπτεμβρίου, 2018

Τρίτη  11 Σεπτεμβρίου έγινε ο αγιασμός στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Ν. Μουδανιών.