Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι την Παρασκευή 12/2/2021, μετά από επικοινωνία του Υπεύθυνου Διαχείρισης κρουσμάτων COVID-19 του σχολείου μας με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Eκπαίδευσης Ν. Χαλκιδικής  για το περιστατικό διάγνωσης θετικού κρούσματος μαθήτριας του σχολείου μας, με εντολή της Διεύθυνσης, όπως προβλέπεται, αναστάλθηκε η λειτουργία του τμήματος από  Παρασκευή 12/2/2021 έως και Πέμπτη 25/2/2021. Την ίδια ημέρα – Παρασκευή 12/2/2021 – πραγματοποιήθηκε πλήρης απολύμανση της σχολικής μονάδας.

Επισημαίνεται πως, όπως προβλέπεται από τον ΕΟΔΥ, αναστέλλεται η λειτουργία μόνο της  συγκεκριμένης  τάξης (Στ’). Τα υπόλοιπα τμήματα του σχολείου, τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα μέτρα προφύλαξης κατά της διασποράς του ιού, θα λειτουργούν κανονικά. Επίσης, σύμφωνα με την ενημέρωση από τον ΕΟΔΥ, ούτε οι γονείς των μαθητών ούτε τα αδέρφια χρειάζεται να μπουν καραντίνα.

Ευχόμαστε ολόψυχα περαστικά και ταχεία ανάρρωση στη μαθήτρια και την οικογένειά της.

Ο Διευθυντής Παπαβασιλείου Εμμανουήλ

και ο Υπεύθυνος Διαχείρισης κρουσμάτων COVID-19 του σχολείου Χατζηπαπάς Σταμάτης