Archive for Νοέμβριος, 2020

Τρίτη, 17 Νοεμβρίου, 2020

ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου, 2020

Με αφορμή την Επέτειο του Πολυτεχνείου, προτρέπουμε τους μαθητές μας να πατήσουν εδώ και να περιηγηθούν στο σχετικό υλικό που συγκέντρωσε η δασκάλα της Στ’ τάξης Χατζηαργυρίου Μαρία.

Οι μικροί μας μαθητές μπορούν πατώντας εδώ να παρακολουθήσουν ένα σχετικό εκπαιδευτικό animation που προτείνει η δασκάλα της Α’ τάξης Κρασσά Αναστασία.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣ ΜΑΘΗΤΕΣ ΓΙΑ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ WEBEX

Δευτέρα, 16 Νοεμβρίου, 2020

1. Είναι σημαντικό την πρώτη φορά που θα συνδεθείτε να δεχτείτε να εγκαταστήσετε την εφαρμογή στον υπολογιστή σας και να μην την ανοίγετε κάθε φορά από τον browser (φυλλομετρητή), προκειμένου να λειτουργεί καλύτερα.

2. Όταν θα συνδεθείτε στην εφαρμογή είναι σημαντικό να γράψετε το ονοματεπώνυμο του μαθητή, προκειμένου να τον/την αναγνωρίσουμε και να επιτρέψουμε την είσοδο στην ψηφιακή αίθουσα. Το πεδίο της διεύθυνσης e-mail το αφήνετε κενό.

3. Στα πλαίσια προστασίας δεδομένων προσωπικού χαρακτήρα, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οποιαδήποτε καταγραφή και αναπαραγωγή της τηλεδιάσκεψης δεν επιτρέπεται και διώκεται ποινικά.

ΓΙΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΤΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ, ΠΑΤΗΣΤΕ εδώ.

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΔΙΑ ΖΩΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ – ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Σάββατο, 14 Νοεμβρίου, 2020

Σας ενημερώνουμε ότι το Υπουργείο Παιδείας αποφάσισε την αναστολή της δια ζώσης εκπαίδευσης και οι μαθητές δεν θα προσέρχονται στο σχολείο από τη Δευτέρα 16/11/2020 ως και την Πέμπτη 7/1/2021.

Την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου στις 14.10 θα αρχίσει υποχρεωτική τηλεκπαίδευση για όλους τους μαθητές μας για την οποία θα λάβετε ενημερωτικό e-mail την Τρίτη 17/11/2020.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΤΙΡΙΑ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ

Τρίτη, 10 Νοεμβρίου, 2020

Με αφορμή μια δραστηριότητα στο μάθημα της Γλώσσας, οι μαθητές της ΣΤ τάξης περιγράφουν κτίρια με ιδιαίτερη σημασία για τον τόπο τους!

ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Τρίτη, 10 Νοεμβρίου, 2020

Με τραγούδια, κατασκευές και προβολές ντοκιμαντέρ γιόρτασε η κάθε τάξη του σχολείου μας την 28η Οκτωβρίου. Με πολλή χαρά και περηφάνια παρέλασαν μάλιστα στην αυλή του σχολείου μας οι  μικροί μαθητές της Α’ τάξης, ανεμίζοντας την ελληνική σημαία και θυμίζοντας σε όλους τη γενναιότητα των ηρώων μας.