Archive for 11 Μαρτίου, 2024

Επίσκεψη της Γ’ και Δ’ τάξης στο Λαογραφικό Μουσείο Πολυγύρου

Δευτέρα, 11 Μαρτίου, 2024

Υπέροχη ήταν η επίσκεψη των μαθητών της Γ και Δ’ τάξης σήμερα στο Λαογραφικό Μουσείο Πολυγύρου. Τα πλούσια εξαίρετα εκθέματα του μουσείου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση σε όλους τους μαθητές . Επίσης ήταν εξαιρετική κι η ξενάγηση από τις κύριες του Εθελοντικού Ομίλου Πολυγύρου.

Το Αρχαιολογικό μουσείο Πολυγύρου μας παρουσίασε τα παιχνίδια της Αρχαίας Ελλάδας μέσα από μια παρουσίαση την οποία απόλαυσαν και ανταποκρίθηκαν σε αυτή όλα τα παιδιά.

Επίσκεψη της Ε’ τάξης στο Δ.Σ. Καλυβίων

Δευτέρα, 11 Μαρτίου, 2024

Οι μαθητές της Ε’ τάξης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τη συγγραφέα Ελένη Δικαίου. Η συγγραφέας μίλησε για τα βιβλία της ξεκινώντας από “Τα κοριτσάκια με τα ναυτικά” που είναι και το πρώτο της. Απάντησε σε όλες τις ερωτήσεις των μαθητών και η συνάντηση έκλεισε με μερικές ομαδικές φωτογραφίες.