Με χαρά ολοκληρώθηκε η Χριστουγεννιάτικη θεατρική παράσταση που ετοίμασε η Α’ και Β’ τάξη του σχολείου μας στο Δημοτικό θέατρο Νέων Μουδανιών με τη συνεργασία 44 μαθητών και 4 εκπαιδευτικών.

Μετά από πολλές ώρες πρόβας οι μικροί μαθητές και οι εκπαιδευτικοί παρουσίασαν στους εκπαιδευτικούς, γονείς και μαθητές το χριστουγεννιάτικο έργο “Ο Άγιος Βασίλης κοιμάται του καλού καιρού” . Οι μαθητές μας απόλαυσαν το ρόλο τους και ένιωσαν περήφανοι που μπόρεσαν να μας μεταφέρουν το κλίμα των Χριστουγέννων μέσα από την παράσταση που ετοίμασαν.

Η άψογη συνεργασία των εκπαιδευτικών, η προετοιμασία των μαθητών και η συμβολή της θεατρολόγου μας Ασημίνας Βλαστού οδήγησαν στο πολύ όμορφο αποτέλεσμα που ικανοποίησε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς.

Ευχαριστούμε την Προϊσταμένη Εκπαιδευτικών θεμάτων κ. Ζελιλίδου για την τιμή και χαρά που μας έκανε να παρευρεθεί και να παρακολουθήσει τη θεατρική μας παράσταση.