Την Τετάρτη 7 Ιουνίου το σχολείο μας και συγκεκριμένα η ΣΤ’ τάξη , συμμετείχε στο 6ο Μαθητικό Φεστιβάλ Δήμου Ν. Προποντίδας με τη θεατρική παράσταση “Ταξίδι στη μουσική”. Οι μαθητές, μας ταξίδεψαν χορεύοντας εστιάζοντας στις 9 μουσικές περιόδους , η κάθε μια από τις οποίες είχε διαφορετική μουσική και αντιπροσωπευτικό χορευτικό. Το μουσικό ταξίδι είχε ως αφετηρία την αρχαιότητα σε Ελλάδα, Ευρώπη, Αμερική και κατέληξε στη σημερινή εποχή , πάντα με αποτύπωμα τον ελληνικό χορό.

Συγχαρητήρια στου μαθητές της ΣΤ’ τάξης, στις εκπαιδευτικούς της τάξης – Λαμπρινή Ζέρβα, Καραγιαννίδου Σοφία, Τζιράκη Αναστασία και φυσικά στη θεατρολόγο μας Ασημίνα Βλαστού για την υπομονή και επιμονή τους να βγει αυτό το ωραίο αποτέλεσμα.